چرا در ایران امروز عده ای روزه هستند و عده ای روزه نیستند ؟

در این سالها با پیشرفت های چشم گیر علمی به خصوص آن دسته از پیشرفت ها که خطری جدی برای ادیان الهی و الله مدینه به شمار می آیند در ایران دو دسته تفکر به وجود آمده 1-تفکر اسلامیون 2-تفکر بی خدایان

در حالی که در دهه های گذشته همه ی ایرانیان خود را عضو یک دسته که اسلام باشد میدانستند و تنها عده ی کمی بی خدا بودند و نقد دین میکردند!اما این روزها شاهد دو دستگی بیشتری در میان اسلامیون و بی خدایان هستیم .

اسلامگرا:

اسلامگراها در ایران شامل از دو دسته هستند:

دسته ی اول خانم ها و آقایانی هستند که بسیار مقدس مآب هستند،بسیار سعی دارند رفتار و اعمالشان به مسلمانان در صدراسلام شبیه باشد،اهل نذر دادن و روضه خوانی و برگزاری مراسم دعا خوانی هستند،برای امامان مخصوصا امام حسین کفش از پا میکنند،جامه دری میکنند و ساعتها در گرما و سرما راه میروند و بر سر و سینه میزنند واشک می ریزند و طلب مغفرت میکنند.

 این دسته از اسلامیون در هر مجلس و مکانی که هستند از ایدئولوژی محمدیسم دفاع میکنند،آنرا ایدئولوژی بس قدرتمند،جامع،مفید و مطلق  بدون نقص میپندارند از عیوب دینیشان آگاهند اما در کمال خونسردی با ربط دادن موضوعاتی از قرآن به علم روز هم چنان سعی در درست و جامع نشان دادن ایئولوژی محمدیسمشان هستند و هیچ گونه ایراد و ضعفی در دستورات و احکام دینیشان نمیبینند( مانند اینکه با دختر هفت ساله میتوان ازدواج کرد و نه سالگی با او زفاف نمود و یا هر مردی می تواند چهار زن دایم و نود و نه صیغه و همزمان با این صد و سه زن، هزاران کنیز بی شمار داشته باشد و یا قبول برده داری به عنوان حکم الهی که یک مسلمان حق این را دارد که در جنگ علیه کفار انسان آزاد را برده نماید و گاهی هم اگر زن شوهر دار را در جنگی علیه کفار اسیر کرد و حتی شوهر او زنده بود، حق بهره کشی جنسی از آن زن متعلق به آن فرد مسلمان است  و صدها حدیث و روایات احمقانه و غیر منطقی و غیر علمی که از محمد و یا دوازده امام شیعه بر جای مانده است ) و هرگاه مشکلی که کاملا بیانگر نقص دینشان است که  با عقل و منطق انسان 1400 سال پیش طراحی و بیان شده است مطرح میشود با عقل و منطق انسان امروزی  به کمک آن نقص و درست جلوه دادن آن و تبدیلش به حسن میروند!

این دسته از اسلامیون با کسانی که ایدئولوژی آنان را قبول یا باور ندارند با غیظ و عصبانیت رفتار میکنند و گاهی که از دستشان (بنا بر دستور الله و برای رضای الله) بر آید به آن اشخاص صدمه ی جانی و مالی وارد میکنند،مثلا اگر کسی روزه نباشد این عده با کمال میل و رضایت حاضرند آن شخص برای هر روز روزه خواری شلاق بخورد(شکنجه شود)و حتی گاهی دوست دارند خودشان به آن شخص شلاق بزنند چرا که فکر میکنند کاری خدا پسند و موجب بهشت رفتن است!این دسته از مسلمانان انسانهای خطرناک و مخربی هستند چرا که برای ماندگاری این ایدئولوژی محمدیسمشان حاضرند دست به هر کاری بزنند و تمام اصول حقوق بشر را زیر پا گذاشته و حقوق بشر مطلق اسلامی ( که با هم فکران نرم و لطیف و با دگر اندیشان به شدت خشن و غیر انسانی رفتار میکند) دایر کنند!

دسته دوم شامل عده ای است که من آنان را خدا قشنگ نامیده ام ! این عده فقط دعا های زیبا میخوانند(الهی دستانم را به سوی تو دراز کرده ام مرا نا امید از در خانه ات باز نگردان!یا الهی من در کلبه ی حقیرانه ی خود چیزی دارم که تو در عرش کبریای خود نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری!!!)

بیشتر خدا را در لفظ باور دارند تا در عمل و در عین حال  هنگامی که با  افرادی که در عمل خداباور هستند (دسته اول اسلام گرا ها ) روبرو میشوند بسیار کامل و بی نقص  نقش خود را با این سناریوی  که آنها هم بسیار در حفظ دین و انجام اعمال و احکام دینی کوشا هستند حفظ هستند و خوب بازی میکنند و به عبارتی نقششان آنچنان زیر پوستی شده که خودشان هم باورشان شده که در عمل هم مسلمان هستند!

این عده دو شخصیتی هستند!در جایی بسیار به روز بسیار مدرن و در جایی بسیار الله پرست و معتقد جلوه میکنند! در حالیکه درهر دو حالت هیچکدام نیستند!نه بروز و مدرن و نه الله پرست واقعی،بیشتر یک زندگی شخصی و خدای شخصی دارند (به عبارت دیگر خدای جدیدی بر بنای فرسوده الله آنها بنا کرده اند )!

و در سر شماری ها هم مسلمان نامیده میشوند،در حالیکه هیچکدام از آداب اسلامیون را به جز دعا خوانی و نقش مسلمانی  بازی کردن را به جا نمی اورند اما سخت خود را مسلمان دانسته و با کسانی که با تعدادی از احکام دینی اشان مشکل دارند به بحث و مجادله پرداخته و سعی بر قانع کردن آنها در مورد درستی آن احکامی که خود هیچ یک را انجام نمیدهند دارند(به عنوان مثال زنی که به شدت از احکام چهار زنی و صیغه در اسلام دفاع می کند اما به هیچ وجه حاضر نیست که شوهر خودش همسر دوم و یا همسر صیغه ای اختیار کند و یا با تمام وجود از ماه مبارک رمضان دفاع میکند در حالی که خودش هرگز روزه نمیگیرد و توجیه می کند که خدا خودش از شرایط من آگاه است که روزه گرفتن برایم سخت است و به کارم لطمه میزند و هرگز هم به این فکر نمیکند که خدایش به خاطر این سرپیچی برای او مجازاتی در نظر بگیرد).

خدا قشنگ ها میگویند خدا زیباست و زیبایی ها را دوست دارد پس من با این لباس و این مدل مو زیبا تر میشوم پس خدا دوست دارد در حالی که الله رک و پوست کنده دوست دارم ها و دوست ندارم هایش را عنوان کرده!

اینان افراد نادانی هستند چراکه بسیاری از کارهایشان از بوسیدن نامزد و دوست جنس مخالفشان گرفته تا موهایی که از روسری اشان بیرون مانده تا فیلم سکسی دیدنشان تا خوردن مشروب تا سگی که در خانه نگهداری میکنند تا لاک روی ناخن و تتوی بدن و آستین مانتویی که تا آرنج بالا زده شده و تا خود ارضایی و تا سکس با زن یا مرد متعهل و ……………….همه و همه به شدت در قرآن و احکام دین اسلام و مفسران دینی(دین فروشان) و به وسیله محمد و الله رد شده و مورد غضب واقع شده!

و نادانی آنها از این روست که الله را خوب نمیشناسند و به اللهی که خوب نمیشناسند باورمند هستند!

دوستش دارند و گمان میبرند که الله نیز آنها را دوست دارد!

واللهی را که با تمام قوا خواستار اجراو فرمانبرداری مطلق از دستوراتش شده را کوچک میشمارند در حالی که هیچ آگاهی به کارشان ندارند!چرا که هر روز کارهایی را که الله با آنها مخالف است وآن اعمال را اعمالی شیطانی میداند انجام میدهند و باز هم خود را مسلمان و باورمند به الله میدانند و هیچگاه فکر نمیکنند که به جهنم میروند چون برای کارهای خلافشان از نظر الله هزاران دلیل دارند!

مثلا میگویند:خدایا مشروب خوردم چون حالم گرفته بود توکه درک میکنی نه؟!

یا مثلا سگ در منزل نگهداری میکنند و هرگاه در خیابان به سگشان گیر میدهند و میخواهند سگ را توقیف کنند ماموران الله را مقصر میدانند و به آنها فحش و ناسزا میگویند که اینان بی فرهنگ و از خدا بی خبر هستند در حالی که آنها از الله با خبر هستند و این خودشان هستند که الله شخصی دارند و از الله مدینه و دستوراتش بی خبر هستند!

خلاصه حال و روزشان بسی تاسف بار است چراکه ندانند که ندانند و در جهل مرکب ابد الدهر بمانند!

بی خدایان:

بی خدایان ایران هم دو دسته هستند، دسته ی اول شامل عده ای خردمند  و با سواد است که از روی مطالعه و آگاهی پیدا کردن و استفاده از خرد و منطقشان الله و هر خدای اختراع شده ای را رد میکنند و بر دلایل علمی و منطقی تکیه میکنند و برای آگاهی دادن و کمک رسانی به کسانی که در دام الله مدینه و خدایان اختراع شده گرفتار شده اند همواره میکوشند،بحث های منطقی میکنند وتنها از روی کینه و مشکلات ناشی از چند سال خدا باوری صحبت نمیکنند و میکوشند واقعیت ها را آنطور که هست بیان کنند و نتیجه و برداشت از نقد موضوعات دینی را به عهده ی خود شخص میگذارند.

همینجا به آنها خسته نباشید میگویم و امیدوارم این میخ آهنی (خرد)که در دست دارند در سنگ(افکار منجمد شده ی خداباوران و خرافات باوران)فرو رود!

دسته ی دوم بی خدایان،اینان عده ای هستند که خودشان هم نمیدانند برای چه بی خدا شده اند؟!

زمانیکه که با آنها به بحث پیرامون خدا بپردازی و علت بی خداییشان را جویا شوی، با جمله ی خدا چیه بابا بی خیال به تو پاسخ خواهند داد!

یعنی بی خدایی آنها از روی مطالعه و آگاهی و خردشان نیست!

در یک دقیقه پنج بار میگویند به خدا و بعد هم میگویند اَه…شیت…دهنم عادت کرده…یاید ترکش کنم…

و بی خدایی را تنها در به زبان نیاوردن نام الله و نگرفتن روزه و نخواندن نماز میدانند

و گاهی که  چند خطی از اخبار روز را از جایی یا از زبان کسی میشنوند سریع شروع به اظهار نظر و فلسفه بافی های کم ارزش میکنند و دایم با ادای کلمه ی اینها اونها و … سعی در متمایز نشان دادن خودشان و ابراز بی خداییشان به اشخاص دیگر میکنند،این دسته از بی خدایان،بی خدایی را بیشتر یک جور کلاس یا لباسی که مد شده می پندارند تا یک فکر و ثمره ای از تلاش کسانی که با استدلال های علمی و منطقی خدا را نقض میکنند!

زمانیکه در مورد مثلا سنگسار با آنها صحبت میکنی میگویند:اینها یک مشت عرب وحشین و این کارا چیه و این کارا دیگه از مد افتاده و هیچ جای دنیا  دیگه از این کارها نمیکنند! و در نظراتشان هیچ اثری از علم و منطق و حرف بدرد بخور نیست!

و کافیست از آنها بپرسی که اگر همسر خودت به تو خیانت کرد و با زن یا مرد دیگری همخواب شد تو بازهم حاضری که حکم سنگسار انجام نشود؟

به مِن مِن کردن می افتند و کمی در فکر فرو میروند و هر جوابی جز جواب منطقی به شما تحویل میدهند!مثلا ،خوب من هنوز ازدواج نکرده ام،یا من همچین کسی را انتخاب نمیکنم!

یا اگه این کار را بکنه دوست دارم خفش کنم سنگسار هم کمشه!

یا فعلا که اتفاق نیافتاده حالا هروقت که اتفاق افتاد اونوقت میگم نظرم چیه!

تعدادی هم با فشار جملاتی از یک بیخدا را که در جایی دیده اند تکرار میکنند!

این عده از بی خدایان شبیه به همان دسته ی دوم اسلامیون هستند که نه میشود بی خدا نامیدشان و نه میشود اسلامی نامیدشان در حالی که سخت اصرار به بیخداییشان دارند!اما هیچ یک از رفتار های معقولانه و منطقی که بر اساس مطالعه و آگاهی از این موضوع (بی خدایی)  باشد را ندارند!

و برای جلب توجه اظهار به بی خدایی میکنند وقصدشان بیشتر جلب توجه است تا خرد گرایی

و فردا روز اگر به گوششان برسد که مثلا در جایی وسط پیشانی ساعت کار میگذارند و عده ای بر این باورند که این بهترین کار است و هر لحضه از زندگی را بهتر حس میکنیم ،از موضع بی خدایی کنار کشیده و به جمع متفکران و منتقدان ساعت پیشانی ها می پیوندند و هیچ گاه نمی دانند برای چه بی خدا شدند و برای در جمع ساعت پیشانی ها هستند و برای چه این دو را ترک کردند و به دنبال دیگری رفتند!چرا که قصدشان تنها ارضای نیاز توجه است!

همیشه میگویند اگر میخواهی یک ایده،یک ایدئولوژی یا یک اصل را خراب کنی و نابود سازی از آن ایده یا ایدئولوژی بد دفاع کن!

×بحث  منطقی و علمی بین گروه اول اسلامگرایان و گروه اول خدا ناباوران می تواند برای جامعه خرافه زده ی ما مفید واقع شود . اما گروه دوم اسلامگرایان میتواند آسیبهای زیادی به جامعه وارد کنند زیرا که این گروه در دامن زدن به خرافات و حماقتهای دینی که خودشان هرگز آنها را قلبا باور ندارند اما صرفا برای تایید جامعه دینگرا و همرنگ شدن با آنان به شدت آن اعمال را تایید و درست جلوه میدهند ( به مانند فردی که قمه زدن برای امام حسین را کاری درست تلقی می کند تا انجاییکه می گوید برای امام حسین جان دادن هم کم است اما خود در مراسم محرم به زور چند عددی سینه میزند و گاهی هم سینه نزده و تمایل به گریه کردن نشان میدهد)خطری بزرگ از طرف این گروه تمام جوامع دین گرا را تهدید میکند و مانع بزرگی بر سر راه پیشرفت و خرد گرایی هستند.

اما گروه دوم خدا ناباوران هم میتوانند به نوعی دیگر برای اجتماعات بشری  و همینطور دستاوردهای علمی ، فرهنگی و جایگزینی خرد به جای خرافه خطرساز باشند.این عده با ابراز نظر های نابخردانه خود در هر گوشه و کنار و رفتارهایی بعضا غیر اخلاقی و یا غیر انسانی بدترین نمونه هایی از جامعه انسانهای بی خدا هستند ! و تمام دستاوردهای خدا ناباوران خرد مند و اهل مطالعه را با رفتارهای سبک سرانه استدلالهای تهی  از منطق در افکار عمومی به بی راهه می کشانند.این دسته عمدتا از افرادی هستند که برای پایبند بودن به اخلاقیات انسانی مواردی که از هزاران سال پیش از پیدایش ادیان رایج امروزی و حتی ادیان سامی بیابانهای عربستان( مانند  زشت بودن دزدی، دروغ، رابطه جنسی با زن یا مرد متاهل و یا رابطه جنسی با توصل به زور و و و …)  نیاز مند چهار چوب تنبیهی و یا حتی گاهی شکنجه مانند هستند(مثلا چون فقط در احکام دینی جزای فردی که زنا کند و یا هر نوع رابطه جنسی غیر اخلاقی داشته باشد سنگسار و یا اعدام میشود و یا شلاق می خورد آن فرد چنین عملی  را از ترس مجازات الهی انجام نمیدهد و هنگامی که متوجه میشود که خدای مربوط به احکام وجود ندارد و این احکام و مجازات ها ساختگی هستند دلیلی برای انجام ندادن این امور غیر اخلاقی نمی بینند.) و در صورت عدم وجود این چهار چوب دینی در ذهن آنان بلا فاصله پایبندی به اخلاقیات هم پایان می پذیرد. به عبارت دیگر به محض متوجه شدن بی هوده بودن دین و یا باور مذهبی خود به یکباره از نظر نظام اخلاقی سقوط کرده تا آنجایی که به هیچ گونه اخلاقیاتی پایبند نخواهند بود . در حالی که وجود اخلاق لازمه وجود انسان است  نه دین ! در واقع از روزی که انسان وجود داشته ( و این ادیان شناخته شده وجود نداشتند نه یهوه و نه پدر آسمانی و نه الله ..)اخلاقیات وجود داشته است.و از آنجایی که بیشتر مردم ایران رابطه اشان  با افراد بی علم ، بی خرد، و نا آگاه بهتر از افراد دانشمند و با خرد و آگاه است رفتارهای این افراد باعث میشود در افکار عمومی بی خدایان افرادی دروغگو،کم خرد،شیطانی،پایبند نبودن به اصول اخلاقی و گاهی غیر انسانی جلوه کنند.

خلاصه ی کلام اینکه اگر الان روزه هستید یا نیستید و نمیدانید که چرا اینکار را انجام داده یا نداده اید و تنها دستخوش یک سری باورهای غلط و عادت ها شده اید و حوصله ی کتاب خواندن هم ندارید،تنها از خود بپرسید چرا؟!…

وببینید شبیه به کدام از این دسته ها هستید و آنگاه هر تصمیمی که گرفتید انتخاب با شماست!

Advertisements

25 پاسخ به “چرا در ایران امروز عده ای روزه هستند و عده ای روزه نیستند ؟

 1. روزی از بند رها خواهیم شد ان روز را باور دارم و برایش همچون دیگر هم میهنان مبارزه خواهم کرد
  جاودان باد ایران و ایرانی برافراشته باد درفش کاویانی

 2. مجید درخشان

  سلام
  ممنون از زحمتی که کشیده اید.
  ولی من یک سوال از شما دارم ، خواهشا به سوال من فکر کنید و جواب خودتان را در وبلاگم که آدرسش را در پائین برایتان میگذارم بنویسید.
  شما عضو کدام دسته هستید ؟ لطفا از جوابهایی مثل معلوم نیست؟ یا خودتان قضاوت کنید و یا جوابهای انحرافی بپرهیزید.البته حق انتخاب با شماست می توانید پاسخی ندهید ولی خوشحالم میکنید اگر پاسخی بشنوم.
  با تشکر مجید درخشان

  • درود (مجید درخشان)
   من از گزینه ی حق انتخاب شما استفاده میکنم
   «هیچ کس نمی تواند در مورد خود بگوید چگونه آدمی است. اما گاهی می توانیم بگوئیم که چگونه آدمی نیستیم. کامو»

 3. احمد موسوی

  یک تیره دیگه از موجودات که البته بنده هم توی اون میگنجم
  دسته پنجمه. کسی که بچگیش تو یک خانواده مذهبی شکل گرفته، بعد
  تو سنین بزرگتر به یسری تعارضات و سوال هایی مثل داستان چیه و کی واقعا» به کیه
  برخورده که از طرفی نوستالژیه بچگیاشو دوست داره، از طرف دیگه با قدیم خیلی فاصله
  گرفته…
  حوصله آسیب شناسی ندارم، اما دیگه خسته شدم.. دوس دارم بدونم اگه گروه اول راستشو میگن،
  یک مدرک مستدل قوی چمیدونم حرکت عجیبی ببینم و منم بشم یه گروه اولیه دو آتیشه.
  اگه نه که ریست کنم این دیتای قدیمو که الحق والانصاف کار سختیه. هرکس خلافِ اینو بگه
  به نظر من قید خاصی نداشته که حالا بخواد رها بشه.
  خلاصه اینجوریاست دیگه.. خوش باشی.

  • درود (احمد موسوی)
   به دنبال این نباشید که بی خردان و خردمندان برای شما چه را میپسندند!از خرد و منطق خودتان کمک بگیرید و به جواب سوال هایتان برسید

 4. in maghaleh besyar koli bood

 5. یک سوال از شما که خیلی علمی هستین دارم ، در قسمت دوم مسلمانان گفتی اسلام نمی گذاره با زن متهل سکس کنی …اینم یک اشکال اسلام؟اگه هست پس بی زحمت هر وقت زن گرفتی بگو من علمی با بهترین متدد باهاش …. کنم تا مشکات حل بشه.با تشکر از دوست دانشمند و متفکر

  • درود(فربد)
   من در نوشته ام بیان کردم که خدا ناباوران دسته ی دو برای اینکه به اصول اخلاقی مانند هم خوابگی نکردن با زن یا مرد متعهل پایبند باشند نیازمند زور و چهار چوب قانون دینی مبتنی بر احکام الله هستند و زمانیکه پی میبرند الله و احکامش دروغین و بر اساس خرافات هستند به این اصول اخلاقی که آمیخته با ذات انسان است نه دین و تفکر مذهبیش احترام نمیگذارند و بسیار بی پروا عمل میکنند!من عنوان نکردم که رابطه ی جنسی با همسر دیگری موضوع خوبی است و اینکه چنین چیزی اجرا نمیشود از مشکلات اسلام است!بلکه گفتم این موضوع یک امر اخلاقی است و برای پایبند بودن به آن نیازی به الله و باور دینی نیست!پیش از وجود ادیان و بیان محدودیت های اخلاقی از زبان ادیان الهی اصول اخلاقی و احترام به این اصول وجود داشته!و در ضمن کردیه نام زن است و کاملا آشکار است که من زن هستم بنابر این زن نمیگیرم که شما بخواهید با او رابطه ی جنسی بر قرار کنید و مشکلات جامعه و اسلام به واسطه ی این رابطه ی جنسی شما با زن من حل شود!لطفا متن را دوباره مطالعه کنید که موضوع بهتر دستگیرتان شود!

 6. از مطلب خوبتون ممنون. هرچند که معتقدم ایراداتی هم بهش وارده.مثلا اینکه خداباوری را تنها در مسلمان بودن تعریف کردید. من فکر میکنم بشر و جوامع بشری بیش از هرچیز به اخلاقیات نیازمند هست. و دینداری بشکل حکومت هایی نظیر جمهوری اسلامی بدترین آفت جوامع بشری است.در زندگی بیشتر با دیندارانی که شعبه ای شخصی از دین برای خود ساخته بودند روبرو شدم(جهل مرکب) اما از دسته دینداران با اخلاق هم معدودی وجود دارند. با اینکه من دیندار نیستم اما نمیتوانم بگویم که قطعا بیخدا هستم.خدا از نظر من نور محبت است و نه غول چراغ جادو.از خدای خودم توقع براورده شدن حاجات ندارم.تنها وجودش برایم کافی است.نیازی به پرستش من ندارد و اگر کار نیکی انجام دهم تنها لبخند خواهد زد.بدون پاداشی بیرونی.شاید این خدا تنها باقیمانده قرن ها تفکر خداپرستی نیاکان من باشد.اما برای من کافی است.مثل سلطنت در کشور اسپانیا و یا انگلیس و .. که تنها تشریفاتی است.

 7. بسیار اذت بردم . متشکرم

 8. این کلیشه‌های یا باورهای ذهنی‌ دروغین اسلامیست‌های حاکم بر جامعه است
  که روزانه در رسانه‌‌هایشان ترویج میکنند و شاید بر اندکی‌ از مردم هم به صورت گذرا اثرگذار باشند!
  و گرنه هیچ کسی‌ با دیگری همانند
  نیست و همهٔ جانداران هم یکتا هستند یا به گونه ای‌‌‌ پرتوی از آفریدگار هستند.
  خوب آیا این نقشها فرم هایی از ارادهٔ معطوف به آزادی آدمی‌ نیست؟
  حافظ چه زیبا میگه:
  در اندرون من خسته دل‌ ندانم کیست
  که من خاموش و او در فغان و در غوغاست

 9. حقیقت محض رو بیان کردی… هزاران آفرین کردیه بانو.
  اما جناب آقای مجید درخشان، اگر قصد تخطئه کردن دیگران رو نداشته باشیم، از نوشته های دیگر این وبلاگ نویس گرامی کاملا مشخص است که هرچه مینویسد، پشتوانه تفکر دارد!

 10. عالی بود.
  فعلآ که خدا قشنگها بیشتر از همه هستن!

 11. با سلام
  قشنگ بود. ولی خب در ایران ( جاهای دیگرهم) گروه سومی هم هست که اسمشان بیشتر به روسپیگرایان می خورد تا اسلامیون یا مذهبیون, که الان هم با قدرت سر کارند.
  بعدشم نویسنده با اینکه خود از علم و تحقیقات مدرک می آورد, معلوم است که خود هیچ یک را نخوانده. چون این چیزهایی را که نوشته در مورد تمام انسانها صادق است. یعنی ربطی به دینشون نداره.

  • درود (مازیار)
   من در نوشته ام سعی بر این داشتم که به معرفی دو دسته ی بزرگ تر ایران که در این روزها شاهد آن هستیم بپردازم(الله پرستان و خدا نا باوران)در حالیکه در ایران عده و دسته هاو باور های دیگری هم وجود دارد اما بیشترین بحث ها و جدال ها و از سوی همین دو گروه نامبرده است نه مسیحیان و زرتشتیان ایران!از این رو من به این دو دسته بیشتر پرداختم.
   و اینکه شما عنوان کرده اید که من با اینکه از علم و تحقیقات در نوشته هایم مدرک آورده ام معلوم است که هیچ یک را نخوانده ام-اگر نخوانده باشم از کجا مطلعم که چنین استدلال هایی وجود دارد؟چطور میتوانم برای ملموس شدن متنم از دلایل و احکام و علومی بیاورم که خود هیچ یک را نخوانده باشم؟نه دوست عزیز تا خود انسان متوجه موضوعی نشده باشد نمیتواند برای مفهومی تر کردن و برای بیان واقعیات در نوشته یا سخنش از آن دلایلی که به آنها آگاهی ندارد استفاده کند!که اگر هم استفاده کند به دلیل اینکه خود متوجه آنچه گفته نبوده نمیتواند بحث یا نوشته ای را به سرانجام برساند و در جایی جمله ای مینویسد که با دلایلی که آورده کاملا در تناقض هست!که اگر به نظر شما من آنچه را که نوشته ام از آن آگاهی ندارم نمونه ای از تناقض در نوشته ام بیاورید تا باهم به بحث بنشینیم!
   و نکته ی دیگری که عنوان کردید این بود که چیزهایی را که نوشته ام در مورد تمام انسانها صادق است و ربطی به دینشان ندارد
   1-من در مورد ایرانیان نوشتم نه تمام انسانها!
   2-مسائل و مشکلاتی که در جامعه ی ایران با آن روبرو هستیم اکثرشان از دین حاکم بر جامعه نشات میگیرند!
   3- نظر مردم اروپا در مورد سنگسار و اعدام با نظر مردم ایران در مورد این دو موضوع یکی هست؟
   4-نظر مردم سوئد در مورد شلاق برای روزه خواری با نظر مردم ایران در این مورد یکی هست؟
   میبینید که نیست!این تفاوت نظرات اگر به دین ملتی ربط ندارد به چه چیزشان ربط دارد؟!
   تا زمانی که دینی که بر جامعه حاکم است پر از خرافات و خرد ستیزی و موهوم پرستی و انسان ستیزی است و حاکمان و عده ای باورمند به آن ایدئولوژی آن را جامع و مفید جلوه میدهند ما شاهد سنگسار و اعدام و شلاق و حجاب اجباری و …… خواهیم بود که در بسیاری از دیگر جوامع بشری شاهد آن نیستیم جز کشورها و جوامعی که تفکراتی بر پایه همین ایدئولوژی و دین را دارند!پس بسیاری از تفکرات و نتیجه گیری ها و خوب و بد هایی که در ذهن ما وجود دارد مبتنی بر دینی است که به آن باورمندیم یا به زور از ما میخواهند به آن باورمند باشیم!و بسیار هم به دین و باورمان ربط دارد و در مورد تمام انسانها و جوامع بشری یکسان نیست!

   • سلام کردیه بانو ی عزیز,

    مرسی از سخنان شما. تاریخ انسانی عجین شده با دین و مذهب است. درثانی شما چرا مردم ایران را از دیگر انسانها جدا می کنید؟
    مهم این نیست که این کار در آنجا و جای دیگر سرزنش می شود, مهم این است که آیا چنین کاری از دید انسان و معیارهای انسانی درست است یا نه.
    هر چهار یا چند سوال شما هم اشتباه است.
    کی گفته نظر مردم ایران با مردم سوئد,آمریکا, … در مورد کشتار و به بند کشیدن مردم یکی نیست؟
    اگر شما براین عقیده هستید, که یکی نیست, چرا دیگر می نویسید؟ دموکراسی به گفته ی احمدی نژاد بر ایران حاکم است. شمایی که دم از دموکراسی وآزادی می زنید, دیگر چه می خواهید؟ دموکراسی بر ایران حاکم است. البته طبق گفته ی شما و احمدی نژاد.

    سعی شما باید در این باشد که انسانها را با خود ببری و جذب کنی. هر شخصی اگر شما را بعنوان زن, بچه, نوجوان ویا حتی مرد هم سطح خود نداند, دین اوخالی از اهمیت است.
    و اینگونه نوشتارها نه تنها به پیشبرد خرد, آزادی,… و دموکراسی کمک نمی کنند بلکه سالهاست که فرهنگسازی را فلج کرده اند.

    مثل خانم شادی صدر و بسیاری از این گروههای به اصطلاح حامی زنان پول از جمهوری اسلامی و غربیها گرفتن و مردم این سرزمینها را احمق و قابل کشتار جلوه دادن فقط جیب چندی را پر می کند ولی بانی شکنجه و کشتار هزران و حتی میلیونها انسان در طول تاریخ شده است.

 12. من خواهرهمتونو ازدم گاییدم //راستی نگفتی خودت جزو کدوم دسته هستی شایدم تا دسته نوش کان میکنی ///

 13. سلام تقسیم بندی جالبی بود. از زحماتتون متشکرم.اگه یکسری به وبلاگ ما هم بزنید و نظرتان را درباره مطالبش بگویید ممنون میشوم.

 14. ای مبارز جمهوری اسلامی ، انسان باش نه حیوان!

  • ای اش ولاش حیوان توو امثال توهستید که به شعور دیگران توهین میکنید براستی که شماها از حیوان دون ترو زبونترید ///////

 15. نمی دانم شما که خویشتن و هم آیینیانتان را خردمند و متفکر میدانید، چطور به خویشتن اجازه توهین و تمسخر میدهید؟! این نوشته های خنده دار و سرشار از توهین برای چیست؟
  هیچ گاه و هیچ گاه جمله درخشان راسل را از یاد نخواهم برد:
  اگر شنیدن عقیده مخالف شما را عصبانی میکند، هیچ بنیان فکری صحیحی ندارید!!!

 16. متاسفانه خیلی از افراد هستن که حتی وقتی واسشون مثال میاری که دین اسلام یه دین زمینیه نه الهی(ما اینجا اسلام رو نقد میکنیم پس کاری به ادیان دیگه ندارم) با وجود اینکه حرفی واسه زدن و جواب دادن ندارن باز میگن نه اسلام دین کاملو بی نقصیه و طبق عادت میگن که یه حکمتی توشه،،خدا خودش میدونه چیکار میکنه ما عقلمون نمیرسه و من از این که دین هرجا که کم میاره میگه آدم عقلش به اینا نمیرسه متنفرم.به نظر من اینجور آدما چندتا دلیل داره که اینجورین:یا واقعا درکشون نمیرسه یا خودشونو میزنن به ناآگاهی چون منافعشون توی دین.به نظر من دین(مخصوصا اسلام)مثل یه ویروسه که وقتی وارد خون میشه به سختی خارج میشه و متاسفانه بعضی از افراد میخوان که بیمار بمونن(ببخشید که عامیانه تایپ میکنم آخه هم تایپ پارسیم اصلاااااا خوب نیس هم عادت کردم ولی وقتی میبینم همه پارسی تایپ میکنن منم میبینم بی احترامیه)

 17. جناب خشایار میشه ازون مثالا که گفتی برای ماهم بزنی اسلام دینی زمینی یا اسمانی منشا خدمات زیادی به بشریست بوده ولی گویا شما فقط بلدین به جمهوری اسلامی استناد کنید ..اکثر کسانی که به اسلام میتازند کمترین اطلاعات لازم رو درباره دین اسلام ندارن یعده ددمنش وحشی هم ازونجایی که تابع هیچ منطق واصلی نیستند یعنی نمیتونن باشند چون ذاتشون کثیفه میان خوشمزگی میکنند وبعضیاشون هم پارا ازین فراتر گذاشته به عقاید دیگران بی محابا توهین میکنند ازنظر من جواب منطق رو با منطق وجواب توهین رو با توهینی چند برابر بایستی داد پس اگرکسی به شعورمن توهین کنه من به ناموسش توهین میکنم چون شعوری نداره که بخوام به شعورش توهین کنم امروزه اماراین بچه … داره بالا میزنه اما باکی نیست من به تنهایی خواهرومادرهمتونو ازدم … تا به کسی توهین نکنید … تو هزاران اش ولاش مثل شما

 18. من به شما توهین کردم؟نه نمیتونم واسه شما مثال بیارم چون نمیخوای باورش کنی.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s